Záhada miznutia včiel. Tento dokument hovorí jasnou rečou. Včely zabíja intenzívne poľnohospodárstvo a pesticídy používané na poliach a v ovocných sadoch.

Záhada miznutia včiel

Včely zabíjajú pesticídy. Včely nie sú stroje, ktoré vládzu znášať takúto záťaž. Ak s tým neprestaneme a nezastavíme

STOP PESTICÍDOM
STOP PESTICÍDOM

hnojenie umelými hnojivami, morenie semien chemickými insekticídmi a fungicídmi.

Ak budeme postrekovať rastliny pesticídmi a neprestaneme používať nezmyselné herbicídy, prídeme o včely, o užitočných živočíchov a v konečnom dôsledku o celý ekosystém.

Každému je jasne, že tento systém nikam nevedie, je neudržateľný a v konečnom dôsledku pre ľudí nebezpečný. Veď keď zabíja všetko živé okolo nás, čo to potom robí s nami.

 

Záhada miznutia včiel – zamýšľate sa nad touto otázkou niekedy?

Ako sa to prejaví na našom živote v budúcnosti. Veď nakoniec, nikto nepozná možné dôsledky, ktoré na nás tieto látky môžu zanechať v budúcnosti. Pomôžte zastaviť túto mašinériu, začnite vnímať prírodu z iného uhla.

Pomôžte vytvoriť zdravý ekosystém. Začnite vo svojej záhradke, na okne, na balkóne, vo svojej vinici, v svojom sade, na poliach a nakazte tým svojich susedov, priateľov a známych. Ukážte im, že to ide aj bez chémie. Ukážte im, že dokážete vypestovať zdravé a chutné plody aj bez použitia chemických prostriedkov a možno potom pochopia aj tí ostatní. Spolu nájdeme cestu. Ďakujeme záhradkárom, že nepoužívajú pesticídy vo svojich záhradkách.