Rastliny pôsobiace proti hubovým alebo iným chorobám

Pokiaľ nechcete investovať do ekologických prípravkov, máme pre Vás niekoľko osvedčených prírodných receptov proti hubám alebo rastlinným škodcom za pár centov. Viete si ich v prípade potreby kedykoľvek pripraviť zo surovín, ktoré určite máte doma. No a keď nie vy, tak dobrý sused určite rád požičia.

Pekárske droždie

Napríklad taká kocka z kvasníc a ďalšie mikroorganizmy fungujú ako ochrana proti chorobám.  Kvasnice zriedené s vodou používali už naši predkovia na ochranu uhoriek, jahôd či paradajok pred plesňami.  Takisto sa môžu kvasnice používať ako hnojivo, ktoré stimuluje vývoj koreňového systému a urýchľuje rast rastlín. Keď Vám z hnojiva zostane, môžete ju použiť aj ako pleťovú masku. Používa sa proti pleťovým nedokonalostiam.

prírodou proti hubám a rastlinným škodcom

 

Postrek pažítkovým a cesnakovým extraktom

používa sa proti múčnatke a čiernej škvrnitosti, či v boji proti voškám. Na jar sa zálievka z cesnaku používa na dezinfekciu pôdy.cesnakový extrakt

Plody kiwi, rovnako výťažok z listu karfiolu a olej získaný z tymianu a oregana

obsahujú proteín, ktorý potláča pleseň šedivú

karfiolOdvar z chrenu selského

používa sa proti moníliovej chorobe kôstkovín a jadrovín

chren

Výťažok z mäty priepornej, saturejky alebo tymianu

významne znižuje nákazu nádorovitosti koreňov rastlín z čeľade kapustovitých

prírodou proti hubám a rastlinným škodcom

Pokiaľ sa Vám nechce doma komponovať, náš eshop Vám je k dispozícii kedykoľvek, stačí napísať názov plodiny, či škodcu alebo ochorenie a ekologický prípravok máte hotový.