Škodcovia v skleníkoch, fóliovníkoch, zimných záhradách a škodcovia izbových rastlín – v uzavretých priestoroch, ako sú skleníky, fóliovníky a zimné záhrady majú škodcovia ideálne podmienky na ich rast a rozmnožovanie, vzhľadom k vysokej absencii predátorov, vysokej vzdušnej vlhkosti, vysokej teplote a nedostatočného prúdenia vzduchu.

Škodcovia v skleníkoch, fóliovníkoch, zimných záhradách a škodcovia izbových rastlín

Škodcovia v skleníku
Škodcovia v skleníku

V kombinácii s husto nasadenými rastlinami, bez susediacich ochranných rastlín a s nedostatočnou hygienou sa šanca napadnutia a premnoženia škodcov dramaticky zvyšuje.

Rovnako ako všetky rastliny, aj izbové rastliny občas napadnú škodcovia.

Tento hmyz môže byť rovnako žravý ako ich náprotivky v prírode. Majú navyše tú výhodu, že žijú v takmer ideálnych podmienkach. Neexistuje pre nich v okolí žiadny predátor, ktorý by ich zastavil.

V konečnom dôsledku sa škodcovia môžu veľmi rýchlo množiť, takže musíte byť usilovní a dôkladne kontrolovať symptómy.

Ak zistíte, že rastlina náhle začína vyzerať zle, je reálna šanca, že za to zodpovedá určitý hmyz. Nákazy môžu byť veľmi závažné a rastliny, ktoré majú viac ako polovicu svojich listov poškodených sa pravdepodobne nevyplatí ušetriť.

Z tohto dôvodu je dôležité určiť a kontrolovať vnútorných škodcov rastlín tak rýchlo, ako je to možné.

V kategórii ŠKODCOVIA RASTLÍN sú uvedené opisy jednotlivých škodcov a prostriedky biologickej ochrany, ktoré môžete použiť v boji proti týmto neželaným návštevníkom.

Biologické prostriedky na ochranu rastlín nájdete u nás v e-shope.