Čistá, prírodná kozmetika bez chémie

Je dokázané, že 60% kozmetiky, ktorú aplikujete na pokožku sa vstrebáva do tela. Takže pri výbere si nezabudnite vybrať z prírodných zložiek, ktoré dodajú pokožke potrebné živiny, zvlhčujú ju a nespôsobujú nežiaduce reakcie. Hlavnou výhodou rastlinnej kozmetiky je jej prirodzenosť, vďaka ktorej stimuluje a podporuje prirodzenú funkciu pokožky.

3 hlavné výhody prírodnej kozmetiky

Prírodná kozmetika šetrí vašu peňaženku a čas

3 hlavné výhody prírodnej kozmetiky
3 hlavné výhody prírodnej kozmetiky – šetrí vašu peňaženku a čas

Chcete vyriešiť konkrétny kožný problém čo najrýchlejšie a najlacnejšie? Potom verte, že s najväčšou pravdepodobnosťou vyriešite problém len na chvíľu. Syntetické látky vo väčšine kozmetických prípravkov len maskujú všetku chémiu a kožné problémy riešia len naoko. Pre dlhodobé zdravie pokožky je potrebné jej dodať všetko potrebné a chrániť ju pred vonkajšími vplyvmi. Na dosiahnutie tohto účinku sa musíte pravidelne starať o pokožku pomocou kozmetiky bez chémie. V tomto prípade kvalita vyhráva nad kvantitou. Vďaka prírodnej kozmetike bude vaša pokožka zdravá a nezaberie veľa miesta v kúpeľni. Okrem toho ušetríte čas hľadaním a nákupom výrobkov, ktoré by vyriešili jeden z mnohých problémov spôsobených nekvalitnou kozmetikou.

Neobsahuje PEG ani parabény (syntetické zložky)

3 hlavné výhody prírodnej kozmetiky – neobsahuje parabény

Všetky tieto zložky spôsobujú značné problémy pokožke a nie sú ani šetrné k životnému prostrediu. Takzvané PEG , t.j. polyetylénglykoly, pôsobia ako spojivo vody a oleja a sú hojne zastúpené v syntetickej kozmetike. Vyrába sa s použitím nedegradovateľných ropných látok, a preto je nešetrná k ekológii. Okrem toho vyvolávajú podráždenie a alergické reakcie u citlivej pokožky. Pri výbere kozmetiky buďte veľmi opatrní aj pri parabéne. Tieto narúšajú hormonálny systém a často sú tiež spojené s rakovinou prsníka. Najčastejšie sa pridávajú do sprchových gélov, telových krémov, dezodorantov a antiperspirantov ako konzervačné látky.

Nezaťažuje životné prostredie

3 hlavné výhody prírodnej kozmetiky
3 hlavné výhody prírodnej kozmetiky – nezaťažuje životné prostredie

Poslednou, ale nemenej významnou výhodou rastlinnej kozmetiky je nepochybne jej priateľskosť k planéte. Vo väčšine výrobkov bežnej kozmetiky, ktoré kupujete v drogérii, existuje niekoľko syntetických látok. Tie sú nezdravé nielen pre vás, ale aj pre okolité prostredie a zvieratá. Postupom času sa kozmetika, ktorú používate, vráti do prírody – buď cez kanalizáciu alebo ako odpadky. Nezabúdajme však, že jedného dňa toto miesto odovzdáme ďalšej generácii a preto sa pokúsme odovzdať ho v primerane reprezentatívnej forme.