STROM, ČLOVEK a VESMÍR

Pripravili sme projekt, ktorý má pomôcť k tomuto spojeniu

Stromy s nami žili od veky vekov. Naši predkovia si ich vážili a uctievali. Vedeli, že majú svojho ducha – Fauna a že celý svet je nimi prepojený cez podzemný svet húb.

V lese nachádzame zdroj duševnej sily, ktorá je schopná zmeniť náš život k lepšiemu. Keď ho dokážeme vnímať, vytvoríme s lesom, so stromami a so všetkými neviditeľnými hubami jedno obrovské spoločné mycélium života. Takmer 90 percent rastlín žije s hubami v symbióze, čo sa označuje ako mykorhíza.

“Aj my máme korene a tie určite nevyrástli z betónu”

Prečo je potrebné sadiť stromy?

Pred viac ako 10 000 rokmi stromy pokrývali väčšinu zemského povrchu. Dnes z pôvodnej rozlohy lesov ostalo menej ako 40 percent. Z pôvodných oblastí nedotknutej prírody už zostáva menej ako 10 percent. Až 82 národov z pôvodných lesných oblastí v 148 krajinách prišlo o všetky nedotknuté lesy.  Pritom jeden starý dub prichýli vyše 2000 živočíšnych a rastlinných druhov. Za slnečného dňa pohltí 9 kg CO2 a premení ho na 7 kilogramov kyslíka, ktorý stačí na dýchanie pre 5 člennú rodinu.

Spoznaj aké sú stromy krásne a pochopíš, ako veľmi ťa potrebujú

Ako bude projekt prebiehať v praxi?

Pripravili sme zoznam dvanástich dlhovekých stromov, ktoré sa dožívajú viac ako 300 rokov. Človek si tak ľahko môže nájsť STROM jeho duši a srdcu blízky.  Semienka je potrebné zasadiť v pohodlí domova za oknom. Po troch rokoch, keď sadenica bude už dostatočne silná a my budeme pripravení, tak ich všetci naraz zasadíme do pôdy. Pôda bude už naša, bude to náš les, náš park. Všetci návštevníci z rôznych miest sa budú môcť prísť pokochať krásou našich výtvorov.  

Strom na okne zo semena vypestovaný, bude s Vami previazaný

Viac informácii nájdete tu: www.vesmírne krabičky.sk – FAQ – Otázky a odpovede

“Strom je spojenie zeme s oblohou. Jeho korene sú i našimi koreňmi. Každý človek by mal za život vysadiť aspoň jeden strom.”

 

Aj TY môžeš mať svoj STROM